Ušetrite na nákupe 2€. Vložte v košíku kupón: AUTOVYBAVA *Zľava platí pri nákupe nad 69€.

Prehľad gumových rohoží do auta

Počas zimného obdobia sú gumové autorohože určite tou správnou voľbou, ako ochrániť podlahu vášho auta pred poškodením a znečistením. Blato, sneh, prípadne popadané lístie nebudú pre kvalitné gumové autorohože žiadnym problémom. Aj v tomto smere je však dôležité dobre si vybrať a uprednostniť radšej kvalitu. Gumové rohože sú praktický doplnok, ktorý oceníte nielen v zime ale aj celoročne a ak si vyberiete správne, vydržia vám pokojne aj niekoľko rokov

1_7

Pri väčšom množstve vody, napríklad pri silnejších zrážkach alebo v zime z roztopeného snehu, je možné rohože poľahky vybrať a vodu vyliať. Pre gumený povrch sú celkom dobre čistiteľné, stačí ich vyliať alebo vysypať, následne ich ľahko vyčistíte vodou alebo vlhkou handrou.

Ako si vyberať gumové rohože

Pripravili sme pre Vás niekoľko tipov:

  1. Materiál

Nie je guma ako guma. Pri výbere sa zamerajte na to, aby guma, z ktorej sú rohože vyrobené, bola kvalitná. Dôležitá je pritom nielen hrúbka rohože a jej prevedenie ale aj materiál. Ak je z nekvalitnej gumy, po čase stvrdne a začne praskať, prípadne sa úplne vyderie

  1. Povrch gumových rohoží

Gumová rohožka by mala byť tvarovaná tak, aby dokázala zachytiť nečistoty, prípadne vodu a aby ju následne bolo možné jednoducho vyčistiť. Ak si vyberiete gumové rohože s hladkým povrchom, veľa nečistôt nezachytia.

  1. Vaničkový tvar účinne zadrží vodu

Súvislosť s predchádzajúcim tipom ešte dodajme, že pri výbere je potrebné venovať pozornosť zvýšenému okraju. Ten nie je nevyhnutnosťou, ak ho však gumové rohože majú, účinnejšie dokážu zadržať vodu a iné tekutiny. Nehrozí tak vyliatie na podlahové čalúnenie a jeho následné znehodnotenie.

  1. Fixácie

Ak si budete vyberať gumové rohože s presným tvarovaním, zrejme budú vybavené fixačným systémom presne pre vaše auto. Ak je vaše auto vybavené „cuplíkmi“ na upevnenie rohože určite si vyberte rohože presne tvarované pre vaše auto. Gumová rohožka tak perfektne zapasuje do originálnych fixačných úchytov a bude presne držať na svojom mieste. Praktické je to najmä ak vozíte deti, prípadne menej pozornú posádku, ak sa rohožka hýbe, potom celkom stráca svoj význam.

  1. Dizajn

Autorohože nie sú práve dizajnovým doplnkom, no neznamená to, že nutne musia kaziť vzhľad interiéru vášho auta. Vybrať si môžete napríklad aj štýlové gumové rohože so vzorom dezénu pneumatík a dokonca aj voňavé rohože. Takmer všetky rohože majú čiernu farbu.

 Na trhu je veľa výrobcov, ktorý ponúkajú rohože do auta.  V skratke Vám predstavíme vlastnosti rohoží jednotlivých výrobcov.

Výrobcovia gumových autorohoží

Rezaw-plast

Najväčšou výhodou týchto rohoží je ich vysoký okraj, ktorý ma približne 3 cm. Vaničkové rohože sú vytvarované presne pre každú podlahu auta. V miestach pod pedálmi je rohož prispôsobená, aby nikdy guma nezasahovala do pedálov a tým obmedzovala šoféra. Vaničkové gumové koberce Rezaw-plast ponúkame v čiernej farbe. Ku každej sade rohoží dodávame aj balík s fixáciami len pre predné rohože. Na zadné autorohože je možné dokúpiť ďalšia sada.

Rigum

Dizajn týchto rohoží je rokmi overený, majú mriežkovitý tvar. Vďaka týmto mriežkam sa tekutiny po rohoží neprelievajú za jazdy po celej ploche, ale ostanú v mriežkach. To oceníte aj pri vyberaní rohoží z interiéru. Gumové rohože Rigum majú cca 1 cm vysoký okraj. Tento okraj je dostačujúci aby sa nečistoty nedostali cez okraj. Okraj je silný, takže aj v prípade stupenia na tento okraj sa nič nedostane na podlahu. V každej rohoží sú predpripravené otvory pre fixátory, ktoré pasujú presne podľa podlahy vozidla. V časti pod pedálmi šoféra je zosílená kvôli väčšiemu namáhaniu rohože a tým predlžuje ich životnosť. Spodná časť má výčnelky zabraňujúce pohybu po podlahe.

Novline

V ponuke nájdete aj rohože Novline. Tieto rohože majú kvalitné a presné spracovanie. Sú vyrobené z kvalitnej gumy, ktorá zaručuje, že rohože účinkom UV neblednú, sú odolné teplotám  -50 ° C až + 50 ° C a sú odolné voči opotrebeniu. Rohože Novline majú cca 3 cm okraj, vďaka ktorému ostane podlaha chránená od nečistôt a tekutín. Povrch gumených kobercov Novline je po celej ploche protišmykový. Väčšina modelov rohoží od výrobcu Novline má v sade aj prekrytie zadnehého stredového tunelu.

Gledring

Autorohože Gledring rýchlo spoznáte podľa ich zaujímavého dizajnu. Väčšina rohoží Gledring má dizajn dezénu pneumatiky, malé množstvo v tvare písmena G. Ďalším nezameniteľným znakom je ich vanilková vôňa, ktorá sa pridáva do zmesi pri ich výrobe. Rohože majú predpripravené otvory pre fixácie o podlahu vozidla, hlavne na predných rohožiach. Okraj rohoží Gledring je pevný, asi 1 cm vysoký. Gumové koberce Gledring sú vyrobené z veľmi kvalitnej gumenej zmesi a tým zaručujú dlhú životnosť.

Petex

Gumové rohože Petex sú takmer identické ako rohože Rigum. Majú mriežkovitý tvar s pevným 1 cm vysokým okrajom. Hlavným rozdielom medzi týmito dvoma výrobcami je na mieste šoféra. Spevnená plocha je u rohoží Petex v tvare kociek. Spodná časť rohoží ma výčnelky, ktoré zabránia pohybu rohoží po podlahe. Všetky rohože Petex majú predpripravené otvory pre fixáciu o podlahu.

Frogum

Gumené koberce Frogum majú veľmi kvalitné spracovanie a sú prispôsobené každej podlahe. Okraj u rohoží Frogum je hrubý a vysoký asi 1 cm. Spevnená plocha pod nohami šoféra v tvare obdĺžnikov zabezpečí, aby a rohož rýchlo nepredrala. Všetky rohože majú predpripravené gumové otvory pre zafixovanie rohoží o podlahu.

Proline

3D vaničkové autorohože Proline sú obľúbené hlavne pre vysoký okraj po celom obvode, ktorý má do 5 cm. Vďaka tomúto vyššiemu okraju zaručia, že sa na podlahu nedostane nič, čo by ju mohlo poškodiť alebo znečistiť. Povrch gumových autorohoží je protišmykový a zároveň veľmi jednoduchý na údržbu. Rohože Proline sú vyrobené z odolného TPE materiálu, ktorý je odolný voči UV žiareniu, chemikáliam, zmenám teplôt. Rohože Proline sa vyrábané na základe 3D skenovania podlahy, čím je zaručený dokonale presný produkt, nie sú potrebné žiadne úpravy.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.