"Už 17 rokov sme SPOĽAHLIVÝ SLOVENSKÝ eshop s autodoplnkami. Radi pomôžeme vylepšiť aj Vaše auto. Rýchle doručenie, výborné ceny, správny výber produktu, odborný zákaznícky servis. Spokojný zákazník je pre nás najlepšia odmena. Ďakujeme ♡ za dôveru a nákup v našom špecializovanom obchode."

Slovník pojmov

A B C D E F G H I K L M N O P R S T V X Z

ABG (Airbag)

Bezpečnostný vzduchový vak - tlmí priamy kontakt časti tela pri havárii.  

ABS (Anti-lock Braking System, Anti Blocking System)

Predchádza zablokovaniu kolies pri brzdení (nezávisle od stavu vozovky) rýchlym znižovaním a zvyšovaním tlaku v brzdnom systéme. Vozidlo ostáva ovládateľné na klzkom povrchu vozovky aj počas brzdenia.

ADAC

(Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) ADAC je všeobecne uznávaný nemecký autoklub.

Adaptive Drive

Systém aktívnej regulácie podvozku. Systém umožňuje prispôsobenie podvozku aktuálnym jazdným podmienkam.

Adaptívne pneumatické pruženie

Adaptívne pruženie umožňuje jednoduchú a plynulú zmenu účinku tlmičov. Vďaka adaptivnímu pruženiu možno spojiť športový štýl jazdy s komfortným cestovaním.

Adaptívny tempomat

Skratka ACC označuje adaptívny tempomat - čo je tempomat, ktorý sa prispôsobuje zmenám regulovaného objektu. V praxi to znamená, že adaptívny tempomat sleduje dianie pred autom a pri blížiacej sa prekážke je schopný určitým spôsobom zareagovať.…

AdBlue

AdBlue je kvapalné aditívum, ktoré znižuje množstvo škodlivín vo výfukových plynoch dieselových motorov. Aditívum AdBlue je číra bezfarebná kvapalina zložená z 32,5% vodného roztoku syntetickej močoviny o vysokej chemickej čistote. Kvalita…

Aditíva

Prímesy v pohonných látkach, ktoré pomáhajú zlepšiť ich antidetonančné, čistiace, mazacie, alebo antikorózne vlastnosti.

Aero stierače

Aero stierač je špeciálne navrhnutý stierač s vysoko stieracou účinnosťou. Telo stierača je tvorené jednou pružnou lištou. Vďaka svojej unikátnej konštrukcii sa Aero stierač perfektne prispôsobuje zakriveniam akéhokoľvek čelného skla, čo…

Aktívna opierka hlavy

V čase dopravnej nehody sa táto opierka, pomocou jednoduchého pákového mechanizmu vysunie bližšie k pasažierovej hlave tak, aby podložila jeho hlavu a vystužila jeho krčnú chrbticu.

Alkantara

Ide o látku, velúrovú umelú kožu, ktorá sa vďaka svojej odolnosti používa pre poťahy sedadiel. Na dotyk je podobná semišovej koži. Medzi ďalšie výhody alcantary patrí priedušnosť, žiadna krčivosť a dobrá udržateľnosť.

ALU kolesá

Alu kolesá čiže hliníkové disky sú vyrobené zo zliatiny hliníka a niekoľkých ďalších prvkov. Odlievajú sa ako jeden kus odstredivým liatím, následne sa obrábajú a nakoniec sa na ne nanáša vrstva ochranného laku. V porovnaní s bežnými…

alufrost

Výrobca kvalitných nerezových doplnkov do áut.

ASC (Automatic Stability Control), ASR (Antriebs Schlupf Regelung)

abraňuje pretáčaniu poháňaných kolies znížením krútiaceho momentu motora na hodnotu, ktorú sú kolesá za daných adhéznych podmienok schopné preniesť na vozovku.

Asférické spätné zrkadlo

Asférické spätné zrkadlo je vlastne prvok aktívnej bezpečnosti. Jeho hlavným cieľom je umožniť vodičovi lepší výhľad z vozidla a pokrytie tzv. mŕtveho uhla.

ASR (Anti-Slip Regulation)

Protiprešmyková sústava pri rozbiehaní.

AT - (Automatic Transmision)

Automatická prevodovka

Autodoplnky

Doplnky na auto, ktoré vám spríjemnia jazdu autom.

Autokoberce

Autokoberce sú určené pre používanie v osobných i úžitkových vozidlách. Vďaka výbornej kvalite používaných materiálov si zachovávajú stály tvar a zvukovo- izolačné vlastnosti.   Autokoberce sa skladajú z dvoch vrstiev. Z vrchnej velúrovej…

Autopoťahy

Autopoťahy sú spoľahlivou ochranou sedadiel.

Autorohože

Autorohože sú praktickým doplnkom do auta, ktorý ochráni podlahu Vášho vozidla pre poškodením či nečistotami akými sú voda, blato, sneh a prach.

Autotričká

Autotričká sa dokonale prispôsobia tvaru sedadiel, chránia povrch sedadiel auta pred znečistením a opotrebením.

avisa

Výrobca rôznych nerezových doplnkov do áut.

azvopi

Výrobca kobercov do auta.

BAS (Brake Assistant System)

Brzdový asistent, ktorý pri zaznamenaní prudkého zošliapnutia brzového pedálu pomáha vyvinúť čo najväčší tlak v brzdovej sústave pre dosiahnutie kratšej brzdnej dráhy.

Hore

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.