Všetko o poťahoch a tričkách do auta.

Každý, kto pravidelne využíva svoje vozidlo, vie, ako veľmi sa už za niekoľko dní znečistia jeho sedadlá. O to viac, ak máte malé deti alebo často chodievate na dlhšie cesty. Stačí, keď sa raz v aute najete či vypijete kávu a znečistenie sedadla je na svete. Aby ste nemuseli prácne drhnúť čalúnenie, ochránite ich pomocou autopoťahov. Autopoťahy zabránia aj opotrebeniu a oderom sedadiel. Ich vzhľad vďaka nim zostáva nezmenený dlhé roky.

Zvažujete kúpu univerzálnych poťahov do auta? Takéto autopoťahy sú lacnejším riešením a aj tieto  poskytujú veľký výber dizajnov.

V ponuke je množstvo rôznych farieb a prevedení, takže výber je celkom široký. Univerzálne poťahy na sedadlá vás zaujmú svojim kvalitným spracovaním. Tieto autopoťahy budú pre sedadlá vo vašom aute dokonalou ochranou pred poškodením.

Použiť sa dajú aj vo vozidlách, ktoré sú vybavené bočnými airbagmi. V prípade nehody im nebránia vo vystrelení a tak si tento bezpečnostný prvok môže spoľahlivo plniť svoju funkciu.

Autopoťahy na sedadlá majú výbornú ochrannú funkciu. Originálne čalúnenie zostane nenahlodané zubom času, čo sa určite môže oplatiť pri prípadnom predaji auta. Na druhej strane môžete po autopoťahoch siahnuť aj vtedy, ak je pôvodné čalúnenie už nevzhľadné alebo poškodené. Univerzálne autopoťahy môžete navliecť prakticky na všetky sedadlá bežných tvarov. Poťahy sa dajú upevniť tak, aby na sedadlách sedeli čo najlepšie a nekrčili sa.

Jednou z ďalších výhod týchto poťahov je ich údržba. Poťahy si nevyžadujú žiadnu zvláštnu starostlivosť.

Uvažujete o kúpe autopoťahov, ale nie ste si istí, aký typ je vhodný pre vaše vozidlo? Prinášame vám stručný návod na správny výber poťahov vrátane užitočných rád pre ich následnú údržbu.

 Ako prvé je potrebné zvážiť, či zháňate autopoťahy univerzálne alebo  ušité presne na mieru.

Univerzálny poťahy sú   vhodné pre kompletný vozový park. Pri ich montáži je len nutné, aby boli riadne napnuté vďaka čomu perfektne padnú rôznym sedadlám v rôznych modeloch vozidiel. Tieto poťahy je možné po použití vybrať z jedného vozidla a naložiť ich na sedadlá vo vozidle inom, bez toho aby človek musel kupovať viac sád poťahov.

Pred inštaláciu univerzálnych poťahov si pozorne preštudujte návod na montáž uvedený na priloženej karte.

Poťahy šité na mieru sú vyrábané s úplnou presnosťou pre uvedený model vozidla, vďaka čomu sú presnejšie ako univerzálne poťahy a pasujú na daný model s minimálnou vôľou. Tým pádom nie je možné ich použitie v inom modeli, než pre ktorý sú práve určené. Výberom poťahu šitého na mieru dosiahnete maximálnu prirodzenosti vzhľadu sedadiel.

Po výbere typu poťahov nasleduje výber typu materiálu, z ktorého je poťah ušitý. Na výber je z niekoľkých druhov, medzi ktorými sú poťahy ako z bežných textilných materiálov, tak z exkluzívnej alcantary či kože. Výber farby je veľmi individuálne pre každého zákazníka. Všetok sortiment je dostupný vo viacerých farebných kombináciách, takže si skutočne vyberie aj ten najnáročnejší zákazník.

Ako vybrať Autopoťahy?

V letných horúčavách, na dlhých cestách alebo pri preprave batožiny. To je len krátky zoznam situácií, kedy oceníte autopoťahy. Tie totiž sedadlá chránia nielen proti ošúchaniu, ale dokážu vás tiež zahriať, alebo dokonca namasírovať. Vďaka ochrannej funkcii navyše za auto pri prípadnom predaji utŕžite viac peňazí, než by tomu bolo bez nich.

Pohodlie a materiál

Svoje nové poťahy vyberajte predovšetkým s ohľadom na to, aké pohodlie vám dokážu poskytnúť. Preto by vás mali zaujímať aj také vlastnosti ako odvod potu. Ak cestujete v lete alebo na dlhších trasách, túto vlastnosť určite oceníte.

Po akých materiáloch teda siahnuť? Najčastejšie a zároveň najlacnejším variantom je textil. Látkové poťahy existujú v mnohých dizajnových variantoch, aj keď podľa druhu textilu majú mierne odlišné vlastnosti (odolnosť alebo savosť) a nároky na údržbu. Textil je niekedy k videniu aj v kombinácii s gumou, ktorá jednak zabraňuje nežiaducemu posunu poťahu po sedačke, ale zároveň môže dopĺňať ergonómiu v podobe rôznych vypchávok a oporných prvkov na bokoch alebo chrbte. Alcantara je síce drahší, ale veľmi odolný materiál proti mechanickému poškodeniu. Pritom má luxusný vzhľad a vyhovie aj najnáročnejším vodičom - sedačky z alcantary nájdete aj v športových autách.

Dizajn

V skratke - svoj poťah si určite vyberiete. V ponuke je totiž doslova nepreberné množstvo dizajnových variantov. Či už sa bavíme o farbách, vzoroch, alebo materiáloch. Ideálne je potom dizajn zladiť so zvyškom auta, či už interiérom, alebo vonkajškom.

 

Typy poťahov

Univerzálne poťahy

Ak nechcete dlho pátrať medzi poťahy na mieru presne k vašim sedačkám, siahnite po univerzálnych typoch. Dokážu sa roztiahnuť podľa vašich potrieb a zároveň bývajú dostatočne kvalitné a odolné aj v prípade horšieho zaobchádzania. Univerzálne typy sú aj lacnejšie, takže vás ich prípadné vyšúchané alebo poškodenie bude mrzieť o niečo menej.

Na mieru

Drahšia varianta a často aj kvalitnejšie spracovaná. Ide o značkové poťahy a vyrobené sú vždy pre konkrétnu značku a typ auta. Do neho sa potom hodí nielen vďaka rozmerom, ale aj po dizajnovej stránke. Poťahy na mieru tiež už z výroby počítajú s prípadnými bočnými airbagmi.

Tričká

Najlacnejšie typ autopoťahov, ktoré sa jednoducho pretiahnu cez sedadlo, najčastejšie len cez jeho prednú stranu. Autotričká  sa im hovorí vďaka špecifickému tvaru v hornej časti na operadle.

Údržba

Hoci poťahy majú predovšetkým ochrannú funkciu, mali by ste sa starať aj o ne. Výrobcovia vám našťastie ku každému produktu poskytujú presné informácie, ako sa o ne starať. Prvou možnosťou je klasické pranie v práčke. Tu si len vyberte správny program alebo teplotu.

Druhým variantom je použitie prípravkov na čalúnený nábytok, napríklad sprejov s aktívnou penou. V tomto prípade je ani nemusíte sťahovať a môžete ich čistiť rovno v aute.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie